حوادث

اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای کمک به زلزله ژاپن

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان با ارسال پیامی‌ به رئیس صلیب سرخ ژاپن، برای اعزام تیم‌های امدادی و درمانی به مناطق متاثر از زلزله 7.4 ریشتری ظهر امروز در این کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبر روزانه، در پیام پیرحسین کولیوند خطاب به اتسوشی سیکی، رئیس صلیب سرخ ژاپن، آمده است:‌

 «جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مراتب احترام خود را به جنابعالی، کارکنان و داوطلبان محترم جمعیت صلیب سرخ ژاپن ابلاغ می‌کند.

 با غم و اندوه فراوان، از وقوع  زلزلۀ 7.4 ریشتری در مناطق نیگاتا، تویاما، فوکی و هیوگو واقع در نوار ساحلی کشور ژاپن مطلع شدیم که متاسفانه منجر به خسارات بزرگ و گسترده‌ای شده است.  در این شرایط سخت، مایلم از طرف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و اینجانب برای اعزام تیم‌های امدادی و درمانی به مناطق زلزله‌ زده اعلام آمادگی کنم.

 بهترین‌ها را برای جنابعالی و همکارانتان در فعالیت‌های بشردوستانه آرزو دارم.

با احترام،

پیرحسین کولیوند

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران»

زمین‌لرزه‌ای با قدرت اولیه ۷.۴ ریشتر امروز (دوشنبه) بخش‌هایی از ژاپن را لرزاند. آنطور که ژاپن‌تایمز گزارش داده، آژانس هواشناسی ژاپن هشدار سونامی در مناطق ساحلی استان های «ایشیکاوا»، «نیگاتا» و «تویاما» صادر کرده است. برخی رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند که دو زلزله با فاصله چند دقیقه رخ داده که یکی از آنها نیز حدود ۵ ریشتر بوده است. تاکنون گزارشی در مورد خسارات یا تلفات این زمین لرزه منتشر نشده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا