درخواست ۴ کشور اروپایی از شورای اروپا برای آتش‌بس دائمی در غزه

چهار کشور اروپایی از سران دیگر کشورهای اتحادیه اروپا خواستند تا اوضاع در غزه را مورد بررسی قرار داده و به صورت مشترک خواستار آتش‌بس دائمی و پایان جنگ در این منطقه شدند.

به گزارش خبر روزانه، سران اسپانیا، ایرلند، بلژیک و مالت در این نامه از رهبران کشورهای اتحادیه اروپا خواستند تا در نشست ۱۴ و ۱۵ دسامبر خود در بروکسل به بررسی اوضاع در غزه بپردازند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، آنها همچنین خواستند تا در این نشست به بررسی کمک به اوکراین، توقف تهاجمات روسیه و بررسی بودجه اتحادیه اروپا پرداخته شود. اوضاع در غزه و خاورمیانه نیز در دستور کار قرار دارد.

در این نامه از سوی نخست وزیران این چهار کشور، شارل میشل رئیس شورای اروپایی خطاب قرار گرفته و در آن به وضعیت جنگ در غزه و همچنین احتمال گسترش این درگیری به سراسر منطقه تاکید شده‌است.

در خلاصه این نامه آمده، سران کشورهای اتحادیه اروپا باید به یک نقطه مشترک برای درخواست فوری به منظور برقراری آتش‌بس دائمی در غزه برسند که می‌تواند به مخاصمه در این منطقه پایان دهد. این چهار کشور همچنین خواستار حفاظت فوری از غیرنظامیان در این باریکه شدند.

این چهار کشور که پیش از این از اشغالگران به دلیل مدیریت مناقشه غزه انتقاد کرده بودند، خواستار برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح درباره غزه در اسرع وقت برای بحث درخصوص تشکیل یک کشور فلسطینی در کنار رژیم صهیونیستی شدند.

این چهار کشور همچنین گفتند که برای جلوگیری از گسترش خشونت در کرانه باختری، دارایی شهرک نشینان افراطی رژیم صهیونیستی که به جوامع بی‌خانمان فلسطینی حمله می‌کنند، باید مسدود شود.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا