بین الملل

کشاورزان فرانسه قصد محاصره «پاریس» را دارند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین خبر روزانه، اعتراضات کشاورزان در فرانسه همچنان در حال افزایش است و جاده‌ها و بزرگراه های اصلی با تراکتور مسدود شده‌اند.

شبکه خبری «راشا تودی» عصر یکشنبه به وقت تهران  در این زمینه گزارش کرد که با نارضایتی بخش کشاورزی از افزایش مالیات وهزینه‌ها، «گابریل آتال» نخست وزیر فرانسه  قول داده است که بخش کشاورزی را در اولویت قرار خواهد داد.

فرانسه بزرگترین تولید کننده محصولات کشاورزی اتحادیه اروپا و اعتراضات کشاورزان فرانسوی به دنبال اقدامات مشابه در سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان و لهستان است.

 

کشاورزان آلمانی معترض به طرح کاهش یارانه‌های کشاورزی نیز در روزهای گذشته  با بیش از ۴۰۰۰ تراکتور خیابان‌های شهر «برلین» پایتخت آلمان را مسدود کردند.

«یوآخیم راکوید»، رئیس انجمن کشاورزان آلمانی گفت معترضان زیر بار طرح پیشنهادی اخیر دولت این کشور برای برچیدن تدریجی تخفیف‌های مالیاتی برای کشاورزان نخواهند رفت و به اعتراضاتشان تا زمان رسیدن به نتیجه ادامه خواهند داد.

او گفت:«من این احساس را دارم که دولت ائتلافی آلمان هنوز نفهمیده است ما توافق‌های بد بر سر سوخت دیزل کشاورزان را نخواهیم پذیرفت.»

راکوید اضافه کرد:«ما نیازمند تغییری در سیاست‌ها که به نیازهای جمعیت، شرکت‌های کوچک و متوسط ، اقتصاد و کشاورزی ما اولویت بدهد، هستیم.»

«خبرگزاری فرانسه» نیز در این زمینه گزارش کرد که نخست وزیر فرانسه روز یکشنبه از یک مزرعه بازدید کرد. این دیدار در حالی رخ داد که اتحادیه‌های کشاورزی آماده می‌شوند تا  «پاریس» پایتخت فرانسه را محاصره کنند و دولت را تحت فشار قرار دهند به خواسته‌های آنها در زمینه پرداخت، مالیات و مقررات پاسخ دهد.

رهبران بزرگترین اتحادیه های کشاورزی گفتند که اعضا این اتحادیه‌ها مناطق اطراف پاریس  را محاصره خواهند کرد.

آنها گفتند:«تمام مسیر‌های اصلی منتهی به پایتخت توسط کشاورزان اشغال خواهد شد.»

کشاورزان جنوب فرانسه اعلام کرده بودند که دوشنبه به سوی پاریس حرکت خواهند کرد. آنها قصد دارند بازار بزرگ عمده فروشی مواد غذایی را در جنوب پایتخت مسدود کنند.

رئیس بزرگترین اتحادیه کشاورزی فرانسه گفت:« امتیازات نخست وزیر خشم‌ها را فروکش نکرده است، ما باید جلوتر برویم.»

«لوسی دلبار» از مقام‌های اتحادیه‌های کشاورزی فرانسه  گفت:«ما دولتی داریم که به کشاورزان خود اهمیت نمی‌دهد.»

کشاورزان فرانسه در روزهای گذشته نیز بزرگراهی که «تولوز» را به اقیانوس اطلس متصل می‌کند با دیواری از یونجه مسدود کردند.

کشاورزان مالیات دولت بر سوخت تراکتور، واردات ارزان، مسائل مربوط به ذخیره آب، محدودیت های بیش از حد و تشریفات اداری را از جمله دلایل نارضایتی های خود عنوان می‌کنند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا