بورس باز هم درجا زد

بازار سرمایه به روند کم‌نوسان خود در هفته اخیر ادامه داد؛ به طوری که امروز شاخص کل بورس ۱۲۹۳ واحد کاهش یافت و به عدد دو میلیون و ۱۶۱ هزار واحد رسید.

به گزارش خبر روزانه، بورس اوراق بهادار تهران امروز نیز همانند سه روز کاری گذشته با ثبات نسبی همراه بود؛ به طوری که پس از رشد اندک ۱۴۸۷ واحد روز گذشته، امروز ۱۲۹۳ واحد افت کرد و شاخص کل به ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۲۶۶ واحد رسید.

در مقابل، شاخل کل هم‌وزن ۱۹۹۴ واحد افزایش یافت و در پایان معاملات در عدد ۷۵۲ هزار و ۱۱۹ واحد ایستاد.

امروز ۳۷۸ هزار و ۷۰۰ معامله به ارزش ۵۵۵۶ میلیارد تومان انجام شد که تقریبا با میزان معاملات ۵۵۰۵ میلیارد تومان روز گذشته در یک محدوده قرار داشت.

بورس باز هم درجا زد
نقشه بازار  بورس ـ سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲

اخابر، حکشتی، شپنا و فارس بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند که به جز اخابر، سایر نمادها منفی شدند. شیران، ثشاهد، ثبهساز، خگستر و وبصادر نیز به ترتیب نمادهای پرتراکنش بازار بورس بودند.

شاخص کل فرابورس نیز امروز ۷۰ واحد کاهش یافت که رقم ناچیزی محسوب می‌شود و به عدد ۲۶ هزار و ۲۶۶ واحد رسید. در فرابورس ۲۳۹ هزار و ۷۴ معامله به ارزش ۴۵۷۲ میلیارد تومان صورت گرفت.

انتخاب، کگهر، آریا، زاگرس و هرمز از نمادهای تاثیرگذار و کرومیت، کرمان، فصبا، ثغرب و کمرجان از نمادهای پرتراکنش فرابورس بودند.

بازار سرمایه پس از رشدی که از یکشنبه دو هفته قبل آغاز کرد و تا چهارشنبه هفته گذشته ادامه یافته بود، از ابتدای هفته جاری به ثبات رسیده و نوسانات اندکی را پشت سر گذاشته است.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا