بین الملل

ناتو: وضعیت لهستان را تحت نظر داریم

دبیر کل ناتو به انفجار ناشی از آنچه که لهستان «موشک روسیه» دانست واکنش نشان داد.

به گزارش خبر روزانه، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ائتلاف ناتو در واکنش به ادعای لهستان درباره ورود «موشک روسیه» به حریم هوایی این کشور اروپایی گفت: این ائتلاف وضعیت در لهستان را تحت نظر دارد.

ارتش لهستان صبح امروز جمعه اعلام کرد که یک شیء هوایی ناشناس از مرز اوکراین وارد حریم هوایی جمهوری لهستان شد و از لحظه عبور از مرز تا ناپدید شدن سیگنال، توسط رادارهای سامانه پدافند هوایی این کشور رصد شد.

فرماندهی عملیاتی لهستان در شبکه اجتماعی X گفت: «فرمانده عملیاتی نیروهای مسلح، طبق روال معمول، نیروها و وسایلی را که در اختیار داشت، بسیج کرد.»

در همین حال دفتر ریاست جمهوری لهستان اعلام کرد که آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان پس از نقض حریم هوایی این کشور توسط یک شی ناشناس از اوکراین، نشستی فوری با فرماندهان نظامی ترتیب داد.

«ویسلاو کوکولا»، رئیس ستاد کل ارتش لهستان به خبرنگاران مدعی شد: همه چیز نشان می‌دهد که موشکی روسی به حریم هوایی لهستان وارد شده است و ما آن را از طریق رادار رصد کردیم.

به نوشته رویترز، در پی این تحولات اسولتنبرگ  در پستی در شبکه اجتماعی ایکس در خصوص این رخداد نوشت: «من با آندژی دودا رئیس جمهور لهستان درباره حادثه موشکی این کشور گفت‌وگو کردم. ناتو با این متحد ارزشمندمان همبستگی دارد، وضعیت را رصد می‌کند و ما تماسمان را در ضمن مشخص شدن حقایق حفظ خواهیم کرد. ناتو هوشیار باقی می‌ماند.»

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا